Haziran 14, 2021

Türk Telekom’un Fiber Reklamı Yasaklandı!

Türk Telekom’un Fiber Reklamı Yasaklandı!

Türk Telekom, TTNet ve Avea’nın tek çatı altında toplanması ülkede büyük bir yankı uyandırdı. Türk Telekom’un yayınladığı televizyon reklamı ise yasaklandı!

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz haftalarda ülkemizin önemli telekomünikasyon şirketlerinden Avea, TTNet ve Türk Telekom, tek isim altında birleşmişti. Bu birleşme aslında çok da yeni sayılmaz zira üç şirket daha önceden zaten birlikteydi. Şirket, bu değişimle pek çok şeyin değişeceğini belirterek çok çeşitli reklam faaliyetlerinde bulundu. Özellikle televizyonda yayınlanan fiberliyoruz reklamı izleyicilerin hayli ilgisini çekmiş durumda. Ancak söz konusu reklam, reklam denetimi kurumunda takıldı.

Kararın sebebi ise maddeler halinde şöyle açıklanıyor:

Reklam filminde fiber internet hizmetinin her türlü iletişim aracında tüketicilere sağlanacağının belirtilmesine karşın, henüz hizmete sunulmamış 4,5G şebekelerinden bahsedilmesinin ve “denizin ortasında” fiber gücünün denenebileceğini anlatan görsellerin yanıltıcı olduğu, Abonesi olmayan kişilerin fiber hizmetinden yararlanamadığı yönünde yaratılan algı ve rakiplerin yetersiz olduğu yönündeki itibarsızlaştırma nitelikleri, 4,5G teknolojisi henüz mobil operatörler tarafından sunulmamış bir teknoloji olmasına karşın, mobil cihazlarda bu teknolojinin var olduğu yönündeki yanıltıcı görseller.

Kararla ilgili firmadan henüz bir açıklama gelmiş değil.

 

 

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir