Oculus Rift Yarın Ön Siparişe Açılıyor

Facebook’un 2014 yılında satın aldığı ve sanal gerçeklik gözlüklerinin lideri olan Oculus Rift’in çıkışına oldukça az bir süre kaldı. Oculus Rift’in başarılı bir çıkış gerçekleştirmesini görmek isteyen firma, hazırlıkların son kısmına geliyor. Cihazın ön siparişe açılması bile çıkışının yakın olduğunu gösteriyor.

Olağanüstü yapısıyla oyuncuların dikkatini üstüne çeken sanal gerçeklik cihazlarının lideri olarak Oculus Rift’i gösterebiliriz. Bu konuda çok büyük çalışmalar olmasına rağmen proje haline ilk getiren ve en tecrübeli kişilerle çalışan firma, olduğundan dolayı sanal gerçeklik cihazı denince aklımıza ilk olarak Oculus firması geliyor. Az önce bahsettiğimiz gibi şuanda Oculus firmasının ipleri Facebook’un elinde. Oculus hariç diğer sanal gerçekleik gözlükleri ise şöyle HTC ve Valve’in Ortak Çalışması HTC Vive, Sony’nin çalışması PlayStation VR, Microsoft’un çalışması HoloLens. Samsunggibi bazı firmaların sanal gerçeklik gözlükleri bulunsada bu sistemler güçlü olmadığından ve fazla işlevi bulunmadığından çok fazla ön plana çıkmıyorlar.

Oculus Touch için daha çok zaman olduğunu biliyoruz. Bugün yapılan açıklama da 6 Ocak tarihinden itibaren Oculus Rift, ön siparişe sunulacak. Cihazın satış tarihi veya satış fiyatı hakkında herhangi bir bilgi bulunmuyor. Cihazın ön sipariş seçeneği ile alırsanız eğer Lucky’s Tale ve EVE: Valkyrie’eücretsiz olarak erişebileceksiniz. Cihazın sistem gereksinimlerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Grafik Kartı: NVIDIA GTX 970, AMD 290 veya daha iyisi
İşlemci: Intel i5-4590 veya daha iyisi
RAM: 8GB veya daha fazlası
Video Çıkışı: HDMI 1.3
Bağlantı Seçeneği: 2 adet USB 3.0
İşletim Sistemi: Windows 7 Service Pack 1 üstü
Kaynak : Scroll

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir