CES2016_Mobil oyunculara Lenovo’nun yeni hediyesi Y900

Mobil oyunculara Lenovo’nun yeni hediyesi  Y900

CES 2016 fuarı önceside yeni geliştirdiği hemen hemen tüm yeni çözümleri ortaya döken Lenovo, Y serisine eklediği Y900 ile oyuncuların ihtiyaçları karşılayacak bir model ile karşımıza çıkıyor.

CES 2016 duyurularına devam eden isimlerden Lenovo, bu sefer oyunculara yönelik hazırladığı yeni dizüstü bilgisayarı Y900’ü görücüye çıkarttı.

 

Firmanın Y serisi oyuncu dizüstü bilgisayar ailesine dahil edilen Lenovo Y900, tasarımsal olarak oldukça modern görünüyor ve özellikle renkli klavye bölümüyle görsel olarak dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. 17-inç ekranı UHD çözünürlüğe kadar arttırılabilen dizüstü bilgisayar, teknik olarak 6.jenerasyon Intel Core i7 işlemci, Nvidia GTX 980M ekran kartı ve 64GB’a RAM gibi özelliklerle yüksek performans ortaya koyabiliyor ve depolama tarafında ise 512GB SSD birimi ile elde edilebiliyor.

 

Renkli klavyesinin “mekanik” tercih edilmesiyle farklılaşmayı başaran ve böylece düşük gecikmeyle çalışan Lenovo Y900, önemli bir detay olarak bünyesinde “One Touch Turbo” butonunu taşıyor ve isminden de anlaşılabileceği üzere bu buton ile sistem otomatik şekilde hız aşırtılarak zaten yüksek olan performans daha da yukarılara taşınabiliyor.

 

Lenovo Y900, Haziran ayında 1,999$’dan başlayan fiyat etiketiye satışa çıkıyor.

Kaynak : EnGadget

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir